top of page

Tajemství olivových listů

Olivovník, symbol dlouhověkosti a vytrvalosti, byl vždy uznáván pro své výjimečné vlastnosti. Jeho tajemství spočívá v olivových listech, bohatých na účinné látky prospěšné našemu organismu — polyfenoly. Nejvyšší koncentrace polyfenolů a molekul antioxidantů se nenachází v plodech, ze kterých se získává olej, ale právě v olivových listech. Tento aspekt přitahuje pozornost vědecké komunity po celém světě již desítky let, což vedlo k vypracování více než 16 500 vědeckých studií na toto téma.

Image by Eleanor Brooke

Jeden z nejsilnějších přírodních antioxidantů

Hydroxytyrosol je nejcennější polyfenol olivovníku. Jeho antioxidační síla převyšuje účinky vitamínu C, vitamínu E a koenzymu Q10. Díky svým protizánětlivým, antivirovým a antibakteriálním vlastnostem představuje přirozenou podporu našeho imunitního systému. Hydroxytyrosol stimuluje produkci glutationu, endogenního antioxidantu přirozeně vytvářeného tělem.

Umění infuze

Vodní extrakce cenných polyfenolů obsažených v olivových listech činí z OLIVUM® nejen přírodní produkt, ale i “živý organismus”: jeho molekuly jsou aktivní. Synergicky spolupracují a vzájemně se posilují pro naše zdraví. 


Po letech výzkumu a experimentů jsme vyvinuli patentovaný proces pro přirozenou extrakci co největšího množství účinných látek — zejména polyfenolů. Výzkumná činnost probíhala ve spolupráci s univerzitami v Terstu a Padově, které provedly kvalitativní a kvantitativní analýzu účinných látek přítomných v extraktech, tj. "chemickou charakterizaci".

Image by Angèle Kamp
Rostlinný biolog

Pojďte se dozvědět, co na OLife® říkají odborníci. 

Tito italští vědci se podíleli na vývoji produktů OLife. Můžete nahlédnout i do vědecké bibliografie. 

Podívejte se na video se zakladatelem Livio Peslem

bottom of page